Turnus rehabilitacyjny nad morzem, gdzie świeże powietrze, duża zawartość jodu i wspaniałe widoki, to pozytywne doświadczenie oraz odpoczynek od nauki dla dzieci, szczególnie tych, które nie mają możliwości wyjechać nad morze z rodzicami.

Dzięki staraniom  Prezesa Stowarzyszenia – Ryszarda Bieleckiego, który był kierownikiem turnusu oraz ofiarności darczyńców, grupa wychowanków Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2
w Bydgoszczy, dwa tygodnie sierpnia przebywała nad morzem, w Niechorzu.

Ciekawy program turnusu stworzył okazję do atrakcyjnego spędzenia czasu. Wychowankowie podziwiali krajobraz, poznawali historię, zabytki i kulturę regionu poprzez spacery, wycieczki, rejsy statkiem. Odbyły się wycieczki, m.in., do Międzyzdrojów, Trzęsacza, Świnoujścia, Dziwnowa, Heringsdorf i Banzin.

Wychowankowie aktywnie wypoczywali na plaży budując zamki z piasku, grając w gry zespołowe, zażywając kąpieli morskich, spacerując brzegiem morza. Poprzez zabawę – udział w chrzcie morskim, zawodach sportowych i dyskotekach odreagowywali napięcia i stres wynikające z niepełnosprawności.

Wiele radości sprawił dzieciom i młodzieży pobyt w wesołym miasteczku w Rewalu. Atrakcje lunaparku tak się spodobały, że trzeba było powtórzyć wycieczkę.

Znad morza wszyscy wracaliśmy zadowoleni z życzeniem, aby jeszcze tam wrócić.

                                                        Opracowanie: Hanna Sempowicz